Stoginė plėvelė – kaip išsirinkti

Šiame straipsnyje skaitykite

Taip pat skaitykite:

Pirkimas išsimokėtinai internetu

Betono maišyklė – naudojimas namo statyboje


Stoginė plėvelė yra vienas iš svarbiausių namo elementų, kuris apsaugo nuo lietaus, sniego, saulės spindulių ir kitų gamtos reiškinių. Stogo danga turėtų būti atspari ir ilgaamžė, o taip pat derėti prie namo architektūros. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą stogo dangą:

Medžiagos pasirinkimas: Dažniausiai naudojamos stogo dangos yra skardos, keramikos čerpių, šiferio ar bituminių lakštų. Kiekviena iš šių medžiagų turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, skarda yra lengva ir pigi, bet ji gali būti gana triukšminga per lietų. Keramikos čerpės yra labai patvarios ir ilgaamžės, bet yra brangesnės ir sunkesnės. Šiferis yra labai atsparus ir ilgaamžis, bet gali būti sunku montuoti. Bituminiai lakštai yra pigūs ir lengvi, bet jie nėra taip patvarūs kaip kiti variantai.

Klimato sąlygos: Kai kurios stogo dangos yra geriau tinka tam tikroms klimato sąlygoms. Pavyzdžiui, keramikos čerpės yra puikiai tinka saulėtoms ir karštoms vietoms, o bituminiai lakštai yra gerai atsparūs šalčiui.

Architektūra: Stogo danga turėtų derėti prie namo stiliaus. Pavyzdžiui, senovinio stiliaus namams dažniausiai tinka keramikos čerpės, o moderniems namams – skarda ar bituminiai lakštai.

Savikaina: Kaina taip pat yra svarbus veiksnys. Skardos ir bituminių lakštų dangos yra pigesnės, bet jos gali būti mažiau patvarios. Keramikos čerpės ir šiferis yra brangesni, bet jie yra labai ilgaamžiai.

Montavimas ir priežiūra: Kai kurios stogo dangos yra lengviau montuoti ir prižiūrėti nei kitos. Pavyzdžiui, skarda ir bituminiai lakštai yra lengviau montuoti nei keramikos čerpės ar šiferis. Tačiau keramikos čerpės ir šiferis reikalauja mažiau priežiūros.

Tvarumas: Galiausiai, svarbu pasirinkti ekologišką stogo dangą. Daugelis gamintojų siūlo tvarias parinktis, kurios padeda mažinti namų ekologinį pėdsaką.

Atkreipkite dėmesį į šiuos veiksnius ir pasirinkite stogo dangą, kuri atitinka jūsų poreikius ir reikalavimus. Geras patarimas gali būti pasikonsultuoti su patyrusiu stogo dengimo specialistu ar architektu, kad gautumėte patikimus ir individualius patarimus.

stoginė plėvelė

Kas yra stoginė plėvelė?

Stoginė plėvelė yra specialus medžiagos sluoksnis, kuris yra naudojamas po stogo danga ir virš izoliacijos arba medinių konstrukcijų, siekiant apsaugoti pastatą nuo vandens, drėgmės ir oro. Ji taip pat padeda užkirsti kelią kondensacijai, kuri gali pakenkti stogo konstrukcijoms ir izoliacijai.

Yra keletas pagrindinių stoginės plėvelės tipų:

Difuzinės (kvėpuojančios) plėvelės: Šios plėvelės leidžia vandens garui prasiskversti pro ją, bet nepraleidžia vandens lašų. Tai reiškia, kad jos leidžia namui „kvėpuoti“, o drėgmė iš vidaus išeina pro stogą. Difuzinės plėvelės dažniausiai naudojamos su medinėmis konstrukcijomis, kurios yra linkusios kaupi drėgmę.

Hidroizoliacinės plėvelės: Šios plėvelės yra nepermeabilios vandeniui ir neleidžia jokių vandens garų prasiskversti pro jas. Jos yra naudojamos stoguose, kurie yra linkę į didelį drėgmės kaupimąsi, arba tais atvejais, kai stogo konstrukcija nėra tinkama difuzinėms plėvelėms.

Stoginė plėvelė yra svarbi stogo dalis, nes ji padeda užtikrinti, kad stogas būtų saugus ir ilgaamžis. Ji taip pat padeda sumažinti energijos sąnaudas, nes apsaugo namo šiltinimą nuo drėgmės poveikio. Stoginė plėvelė turėtų būti kruopščiai pasirinkta ir sumontuota, kad būtų užtikrintas tinkamas jos veikimas.

Kam naudojama stoginė plėvelė? 

Stoginė plėvelė turi keletą svarbių funkcijų:

Hidroizoliacija: Stoginė plėvelė apsaugo stogo konstrukcijas ir izoliaciją nuo vandens ir drėgmės. Ji užkerta kelią lietaus vandeniui ir sniego tirpimui prasiskverbiai per stogo dangą ir pažeisti stogo konstrukcijas.

Kondensacijos kontrolė: Stoginė plėvelė taip pat padeda kontroliuoti kondensaciją. Ypač kvėpuojančios (difuzinės) plėvelės leidžia iš vidaus kilusius vandens garus išgaruoti pro stogą, užkertant kelią drėgmės kaupimuisi ir galimiems vėlesniems su tuo susijusiems problemoms, tokioms kaip pelėsis ar puvinys.

Oro kontrolė: Plėvelė gali padėti sumažinti nepageidaujamas oro srautus per stogą, kurie gali sumažinti namų šilumos efektyvumą. Oro kontrolė taip pat gali padėti išvengti vėjo sukeltos stogo dengimo pakėlimo ar atskyrimo.

Apsauga: Plėvelė gali apsaugoti stogo dengimą ir konstrukcijas nuo medžiagų, kurios gali pakenkti joms, tokių kaip rūgštingas lietus, UV spinduliai, vabzdžiai arba paukščiai.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad stoginės plėvelės montavimas turi būti atliktas profesiniu būdu, laikantis gamintojo nurodymų, nes netinkamai sumontuota plėvelė gali neveikti efektyviai ir net sukelti problemų. Taip pat, nors stoginė plėvelė padeda apsaugoti stogą, tai nėra absoliuti apsauga ir toliau reikalinga reguliari stogo priežiūra ir prižiūrėjimas.

Stoginės plėvelės privalumai

Stogo membranos arba plėvelės yra labai svarbios stogo sistemai, nes jos suteikia papildomą apsaugą nuo vandens ir oro pažeidimų. Štai keletas pagrindinių stogo plėvelės privalumų:

Apsauga nuo drėgmės: Stogo membranos yra skirtos apsaugoti stogą nuo lietaus, sniego ir kondensato sukelto vandens pažeidimo. Jos veikia kaip barjeras, kuris neleidžia vandeniui prasiskverbti pro stogą ir patekti į namus.

Oro pralaidumas: Daugelis stogo membranų leidžia orei praeiti, užkertant kelią drėgmės susikaupimui po stogo dangos medžiaga. Tai yra svarbu, nes per didelė drėgmė gali sukelti pelėsį ir puvimą.

UV apsauga: Kai kurios stogo membranos yra atsparios UV spinduliuotei, kas padeda išsaugoti stogo dangą ir pratęsti jos tarnavimo laiką.

Energijos efektyvumas: Kai kurios stogo membranos gali padėti reguliuoti namų temperatūrą, atspindėdamos saulės šviesą arba neleisdamos šilumai prasiskverbti per stogą. Tai gali sumažinti klimato kontrolės išlaidas.

Patvarumas: Stogo membranos yra labai patvarios ir atsparios plėšimui, o tai reiškia, kad jos gali atlaikyti stiprius vėjus, audras ir kitus oro sąlygų sukeliamus pažeidimus.

Sunkiai užsidegantys: Daugelis stogo membranų yra sunkiai užsidegantys, kas padeda apsaugoti namus nuo gaisro.

Nepaisant visų šių privalumų, svarbu atminti, kad ne visos stogo membranos yra vienodos. Skirtingi produktai gali pasižymėti skirtingais privalumais, todėl svarbu atidžiai apsvarstyti savo konkrečius poreikius ir aplinkybes prieš priimant galutinį sprendimą.

Stogo plėvelių tipai

Stogo plėvelės arba membranos skiriasi pagal jų medžiagas, funkcijas ir montavimo būdus. Štai keletas pagrindinių stogo plėvelės tipų:

 1. Bituminės plėveles: Šios plėvelės yra pagamintos iš bitumo ir dažniausiai naudojamos plokščiuose stoguose. Jos yra atsparios vandeniui, tačiau jos nėra labai oro pralaidžios ir gali reikalauti papildomos ventiliacijos.
 2. Sintetinės plėvelės: Šios plėvelės yra pagamintos iš polimerų, pavyzdžiui, polipropileno ar polietileno. Jos yra labai atsparios ir gali būti labai oro ir vandens pralaidžios.
 3. Difuzinės membranos: Tai yra specialios plėvelės, kurios leidžia vandens garui praeiti, bet neleidžia skysčio vandeniui prasiskverbti. Tai reiškia, kad jos gali leisti kondensato drėgmei išgaruoti iš stogo, bet neleidžia lietui ar sniegui prasiskverbti pro stogą.
 4. EPDM (etileno-propileno-dieno monomero) plėvelės: Tai yra guminės plėvelės, kurios yra labai atsparios UV spinduliuotei ir oro sąlygoms. Jie yra lengvi ir turi ilgą tarnavimo laiką, bet gali būti sudėtingesni montuoti.
 5. PVC (polivinilchlorido) plėvelės: PVC plėvelės yra labai atsparios ir lengvos, bet jos gali būti brangesnės ir reikalauti specializuotos montavimo įrangos.
 6. TPO (termoplastinio olefino) plėvelės: Šios plėvelės yra panašios į PVC plėveles, tačiau jos yra dar atsparesnės UV spinduliuotei ir karščiui. Jos taip pat yra labai atsparios plėšimui ir gali būti lengvai montuojamos.

Kaip tinkamai pakloti stogo plėvelę – žingsnis po žingsnio

Montuojant stogo plėvelę, svarbu laikytis tam tikrų žingsnių, kad užtikrintumėte teisingą montavimą ir optimalią apsaugą. Štai bendras žingsnių, kaip montuoti stogo plėvelę, sąrašas:

 1. Paruošimas 

Prieš pradedant montavimą, būtina paruošti stogą. Tai reiškia, kad reikia pašalinti visus senus stogo elementus, tokius kaip senos stogo dangos, vinys ar kiti objektai, kurie gali trukdyti plėvelės montavimui. Taip pat reikia patikrinti, ar stogo konstrukcija yra tvirta ir tinkamai parengta naujai dangai.

 1. Plėvelės išdėstymas 

Plėvelė turi būti išdėstyta nuo stogo krašto link stogo viršūnės, pradedant nuo apačios. Kiekvienas plėvelės sluoksnis turėtų uždengti ankstesnį maždaug 10-15 cm, kad būtų užtikrintas tinkamas vandens nutekėjimas. Įsitikinkite, kad plėvelė yra tvirtai pritvirtinta prie stogo, bet nėra per stipriai įtempta, kad išvengtumėte plėšimų.

 1. Plėvelės pritvirtinimas 

Plėvelė turi būti tvirtai pritvirtinta prie stogo konstrukcijos. Tai gali būti atliekama naudojant specialius pritvirtinimo elementus, tokie kaip stogo vinys arba specialios juostos. Pritvirtinimo elementai turi būti montuojami taip, kad jie nepertrauktų plėvelės ir neužkirstų kelio vandeniui.

 1. Plėvelės sandarinimas

 Visos plėvelės sąnarios ir jungtys turi būti kruopščiai užsandarintos, kad būtų užtikrintas tinkamas vandens nutekėjimas ir plėvelės funkcionalumas. Tai gali būti atliekama naudojant specialius sandarinimo produktus, tokie kaip bitumines juostas ar sandarinimo mastikas.

 1. Stogo dangos montavimas 

Kai plėvelė yra tvirtai pritvirtinta ir tinkamai užsandarinta, galima pradėti montuoti galutinę stogo dangą, tokia kaip čerpės, skarda, šiferis ir kt.

Atkreipkite dėmesį, kad šis procesas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios plėvelės rūšies ir stogo konstrukcijos tipo. Taip pat svarbu laikytis plėvelės gamintojo nurodymų ir saugumo reikalavimų. Jei nesate įsitikinęs dėl savo gebėjimų, geriau pasitelkti patyrusius stogo meistrai.